Handel zagraniczny Polski

Zróżnicowanie warunków przyrodniczych i poziomu gospodarczego po szczególnych państw stało się podstawowym bodźcem  zagranicznej wymiany handlowej. Handel zagraniczny prowadzony jest w celu wymiany niezbędnych surowców, towarów i usług. Gwałtowny wzrost liczby ludności świata i dążenie do zapewnienia jej wyższego poziomu życia, przyczyniły się w ostatnich latach do wzrostu obrotów handlowych. Podnoszenie standardu życia wzrastającej liczby ludności wywołuje także potrzebę poszerzania ilości i asortymentu towarów dostępnych w danym kraju. Na zwiększenie obrotów handlu zagranicznego miał także wpływ rozwój transportu lądowego, powietrznego i morskiego. Ważna jest tu również budowa nowych przejść granicznych.

Zapamiętaj:

Polska prowadzi aktywną wymianę handlową z innymi krajami. Obroty handlu zagranicznego wskazują na przewagę importu nad eksportem (oznacza to, że więcej towarów przywozimy do kraju, niż o sprzedajemy za granicę)

Untitled Document

 

 

 

 Chcesz mieć dostęp do najlepszych MATERIAŁÓW GEOGRAFICZNYCH?

 

 

Zrób nam przyjemność i polub nas na Facebooku!

Publikujemy ciekawostki, testy, zdjęcia promocje i wiele innych

 
Odmienny poziom rozwoju gospodarczego krajów wysoko rozwiniętych i rozwijających się oraz różne rozmieszczenie surowców mineralnych sprawiają, że mało jest  państw, które można by uznać za samowystarczalne. Zróżnicowanie poziomu technicznego decyduje o eksporcie i imporcie. Handel zagraniczny prowadzony jest w celu wymiany niezbędnych surowców, towarów i usług. Zróżnicowanie poziomu technicznego decyduje o eksporcie i imporcie. Handel zagraniczny umożliwia więc uzyskiwanie korzyści większych od tych, które osiągnąć by można, poprzez ograniczenie działalności gospodarczej wyłącznie do obszaru własnego kraju.

Całość tego artykułu i ponad 200 innych przeczytasz w strefie PREMIUM.

WCHODZĘ DO STREFY PREMIUM!

Podbał Ci się artykuł? Podziel się ze znajomymi

 

 

 

 Chcesz mieć dostęp do najlepszych MATERIAŁÓW GEOGRAFICZNYCH?

 

 

Zrób nam przyjemność i polub nas na Facebooku!

Publikujemy ciekawostki, testy, zdjęcia promocje i wiele innych